TLAČOVÉ SPRÁVY

Oficiálne tlačové vyhlásenia a tlačové správy spoločnosti MALFINI, a.s..

MALFINI už recykluje i bavlnu 

Ústí nad Labem, 25. srpna 2023

Recyklovaný polyester již dnes nikoho nepřekvapí, ale recyklovaná bavlna? Ta je stále raritou! V novém revolučním tričku Basic Recycled představuje firma MALFINI, středoevropský lídr v reklamním textilu, příběh o proměně a důležitosti našich každodenních rozhodnutí.

Revoluční tričko Basic Recycled v nestárnoucí černé a bílé variantě je střihově stejný produkt jako tradiční must have kousek - BASIC, který je vlajkovou lodí firmy. Jeho výjimečností je však 30procentní podíl mezinárodně certifikované recyklované bavlny, což nabízí málokterý konkurent. Tričko s recyklovanou bavlnou tak doplňuje stávající kolekci produktů vyráběných z recyklovaných PET lahví.

Použitá recyklovaná bavlna pochází z postindustriálního textilního odpadu – zbytky látek, ořezky, zbytky příze z výroby. Vlákna získaná z těchto zbytků se společně s novými vlákny spředou do přízí, které se použijí pro výrobu plošných textilií. Díky tomu snižuje MALFINI množství materiálu, který by jinak skončil jako nepotřebný a nevyužitý odpad.

Ústecká firma MALFINI se tak svým krokem znovu přiblížila k vytčenému cíli: být nejen evropským lídrem v reklamním textilu, ale především být v daném oboru lídrem v udržitelnosti a zachovávat principy cirkulární ekonomiky. GRS certifikát, který recyklované produkty MALFINI mají, je nejpřísnější mezinárodní osvědčení pro recyklát, sleduje celý dodavatelský řetěz, nároky nejen na materiál, způsob výroby, ale i nároky etické a sociální.

 

„Co se v mládí naučíš,…

Ústí nad Labem, 11. srpna 2023

…ve stáří jako když najdeš“, říká známé přísloví, na které pamatují také organizátoři příměstských táborů z katedry informatiky Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde tráví své prázdniny i desítka dětí ústeckých zaměstnanců firmy MALFINI. 


„Našim cílem je zaměřit se hravou formou na edukaci v robotice a informatice spolu s rozvojem logického myšlení v co nejranějším věku,“ upřesňuje Veronika Baštová z pořádající přírodovědecké fakulty (na fotografii vpravo). Jak je vidět ze záběrů, k rozvoji polytechnického vzdělání dětí používají akademici např. robotické stavebnice, z nichž za pomoci výpočetní techniky vznikají pod rukama šikovných stavitelů zajímavé interaktivní modely. Vedle zmíněných aktivit nechybí ani pohyb v tělocvičně a jednodenní výlet do IQLandia v Liberci, samozřejmostí jsou svačinky, obědy a dodržování pitného režimu ve studentské menze. Na děti dohlíží studenti pedagogické fakulty. 


„Také letos se jedná o jednu z mnoha akcí, které v MALFINI probíhají v rámci firemní kultury a společenské odpovědnosti. Už šestým rokem oceňují naši zaměstnanci prázdninovou péči o své děti v průběhu pracovní doby, navíc plně hrazenou firmou,“ říká k aktivitě personální ředitelka Jana Kučerová. MALFINI tak pomáhá rodičům nejen vyřešit prázdninové období školního volna, ale rovněž přispívá k rozvoji dětské dovednosti. 


A že jsou malí vývojáři spokojeni dokládá i zaplněnost jednotlivých běhů a každoroční vysoký zájem. V letošním, v pořadí už pátém roce konání příměstských táborů u informatiků, se v sedmi týdenních kurzech protočí víc jak 200 dětí, někteří i dvakrát. 

 

Mezinárodní den trička letos připadá na první letní den

Ústí nad Labem, 20. června 2023

Víte, že i tričko slaví? Svůj mezinárodní den má už od roku 2008 vždy 21. června, což je navíc letos prvním letním dnem. Tento neformální svátek slaví i zaměstnanci našeho největšího prodejce reklamního textilu, firmy MALFINI, která ročně prodá zhruba 15 milionů kusů triček ve víc jak 30 státech Evropy.

A oslavují opravdu stylově – s tričky naruby. Právě tímto netradičním postupem chtějí ještě víc vyjádřit svoji podporu pacientům s tzv. nemocí motýlích křídel, kterým mohou i obyčejné švy ublížit. „Den naruby“ vyhlásila pacientská organizace DEBRA ČR, s níž společnost MALFINI spolupracuje už šestým rokem v rámci projektu NADOTEK. Jeho podstatou jsou charitativní trička MALFINI, která jsou otočena naruby a dekorována návrhy známých osobností – módní návrhářky Liběny Rochové a výtvarníka Lukáše Musila. Výzva „Oblečte se naruby!“ se má stát dalším výrazem osvěty a podpory lidí, jejichž kůže je křehká jak motýlí křídla. (Víc informací na: https://shop.debra-cz.org/den-naruby/).

Tričko je celosvětově nejoblíbenějším oděvem a v barvách bílé a černé je základem každého šatníku. Tričko můžeme využít téměř pro každou příležitost, skvěle se hodí pro volnočasové aktivity, do práce i do školy. Svoji historii začíná psát už ve středověku jako spodní ochranná vrstva, původ slova získalo v Anglii z pojmenování T-shirt a připomínající písmeno T. Za jeho popularizací a náhlým rozmachem však stojí hollywoodské hvězdy 50. let minulého století, pruhované tričko pak nejvíc proslavila legendární módní návrhářka Coco Chanel. Následně se díky potisku stalo tričko mocným marketingovým nástrojem i prostředkem pro sebevyjádření. Nejpoužívanějším materiálem pro jeho výrobu je bavlna, stále častěji jsou nyní v nabídce udržitelné materiály, organická a recyklovaná bavlna i recyklovaný polyester, které nechybí ani v portfoliu firmy MALFINI.

 

Z MALFINI také letos uklízeli okolí

Ústí nad Labem, 4. dubna 2023

Dvacítka zaměstnanců MALFINI a pes si také letos prošli za téměř zimního počasí s pytli v rukou část lokality Skorotic a Božtěšic, která sousedí s administrativní budovou firmy v Ústí nad Labem. V rámci mezinárodní akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, společně sesbírali dvacet plných pytlů odpadu. A že nacházeli „poklady“: hasicí přístroj, pneumatiku, ale také osobní kartu nejmenovaného policisty.

Na celostátní akci se MALFINI podílí už od roku 2017. „Všem kolegům, kteří se letos i v tomto chladném počasí do úklidu zapojili, patří velké díky. Jsem rád, že nám společně záleží nejen na čistotě našeho okolí, ale také na dobrých sousedských vztazích,“ doplňuje výkonný ředitel firmy Jan Chovanec, který se do úklidu také zapojil.

Na dobrovolnické akci spolupracuje firma pravidelně s její místní organizátorkou Terezou Novákovou a prostřednictvím letáčků společně informují obyvatele Skorotic a Božtěšic o možnosti se k ní připojit. „Našim cílem je nejen vyčistit okolí, kde bydlíme, ale také ukázat, jak bychom se měli chovat k přírodě. Je normální po sobě uklízet, třídit odpad a snažit se žít ekologicky, a tyto zásady vštěpovat našim dětem,“ říká Tereza Nováková s poděkováním směrem k MALFINI. Obyvatelé Skorotic, kterých bylo letos 34 včetně 21 dětí, naplnili dalších 18 pytlů. Také oni narazili na pneumatiku a kusy železného odpadu. V zabezpečení dobrovolnického projektu pomáhá i společnost EKO-KOM, která pravidelně dodává úklidové pomůcky v podobě pytlů, rukavic a potřebného nářadí.

Každoroční úklid okolí je jen jednou z částí společenské odpovědnosti MALFINI směrem k planetě: firma instaluje fotovoltaiku, součástí jejího vozového parku jsou elektromobily a auta na CNG, řeší udržitelné balení a tím vším snižuje uhlíkovou stopu.

Kampaň Ukliďme svět v Česku od roku 1993 organizuje Český svaz ochránců přírody a je součástí globální akce Clean Up the World. Jejím cílem je uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky.

 

MALFINI rostly tržby i v roce 2022, letos plánuje investice

Ústí nad Labem, 4. února 2023

Přes stálé politické a ekonomické turbulence, s nimiž se potýká celý svět, se také v  roce 2022 podařilo našemu největšímu prodejci reklamního textilu, firmě MALFINI, překročit plánované ukazatele tržeb i zisku. Celkový čistý obrat dosáhl hodnoty 2,415 mld. Kč a udržel si tak dlouhodobý dynamický růst, ve sledovaném roce 26,5 procent.  

„V průběhu celého roku dělal tým MALFINI vše pro maximální zmírnění možných dopadů zmíněných negativních událostí na naše zákazníky,“ říká předseda správní rady Radek Veselý. Jak dodává, další vývoj situace je hůře predikovatelný, přesto vyjádřil přesvědčení, že tuto situaci v Evropě společně zvládneme.

Prim v prodeji drží s 85 procenty reklamní oděvy, zbylých 15 procent jde na vrub pracovnímu textilu. Přestože dodavatelé firmy na asijském kontinentu pracovali stále v omezeném režimu, v MALFINI naskladnili o zhruba 220 kontejnerů víc než v předcházejícím roce, konečné číslo se dostalo na 697. Pozitivně se na této situaci podepsala především postupná stabilizace zámořské dopravy, kterou v kovidovém období poznamenal nedostatek pracovní síly i volných lodí a kontejnerů.

V České republice pracuje ve firmě přes 330 zaměstnanců, v zahraničí jich je pak dalších 57. Zaměstnanost v MALFINI kopíruje aktuální ekonomickou situaci, přičemž ve mzdách a stravovacích benefitech byla pro nadcházející rok zohledněna také inflace. Růst obratu plánuje společnost i pro rok 2023, tak aby nejdéle v roce 2025 překročila hodnotu obratu tři miliardy korun. „Mezi našimi záměry nechybí vedle zlepšování služeb ani investice, které jsou směřovány především do ostravského logistického centra,“ konkretizuje výkonný ředitel firmy Jan Chovanec. Jedná se o robotizaci části skladu za více jak čtvrt miliardy korun a výrazné rozšíření stávající fotovoltaické elektrárny s plánovanými náklady 15 milionů korun.  

V MALFINI nezapomínají ani na společenskou odpovědnost a usilovně se připravují na překlopení ze CSR do modelu ESG. Ve stávající strategii rezonuje především závazek dosáhnout neutrální uhlíkové stopy do roku 2030 v parametrech přímých emisí z podnikání a nepřímých emisí z energie. Díky fotovoltaice v ostravské logistice zde MALFINI využívá zhruba 80 procent energie ze sluníčka, přičemž ročně uspoří víc jak 160 tun CO2. S novými investicemi to bude 1,5x více. Striktním dodržováním správného nakládání s odpady tvoří recyklovaný odpad celých 90 procent, před vyhodnocením je i projekt udržitelného balení.

Firma se aktivně věnuje také udržitelnosti ve vývoji a výrobě, kolekce oděvů z recyklovaného plastu doplnila produkty z organické bavlny a ovčí vlny merino. A právě v tomto duchu bude firma postupovat i dále, a už nyní zjišťuje reálné možnosti v cirkulární oblasti.

 

Mr. & Miss MALFINI darují potřebným téměř 200 tisíc korun 

Ústí nad Labem, 17. ledna 2023

Bezmála 200 tisíc korun získají děti a těžce nemocní díky štědrosti Mr. & Miss MALFINI a především díky zákazníkům stejnojmenné firmy. Na tuto částku stačilo pouhých 33 dní prodeje originálních triček nové kolekce „Charity & Fashion“ s netradičně vyobrazeným ilustrovaným symbolem orla, který je už přes dvacet let v logu společnosti. Výtěžek z prodeje firma zároveň dle slibu zdvojnásobila.

„Prodej triček v jedinečném designu jsme spustili v rámci světového svátku dárcovství Giving Tuesday 29. listopadu, přičemž projekt je specifický rovněž svým celosvětovým přesahem,“ říká marketingová ředitelka ústecké společnosti Martina Weberová s tím, že zákazníci MALFINI si je mohou zakoupit na e-shopu nejen v České republice, ale také na evropských trzích, kde má firma své obchodní aktivity.

Finance získané v České republice věnuje MALFINI onkologickým pacientů v Ústí nad Labem, kterým pomáhá již od roku 2011. Zisk z prodeje na ostatních trzích věnuje organizaci ADRA, se kterou také dlouhodobě spolupracuje při vzdělávání dětí v zahraničí. „Děkujeme MALFINI a jejich zákazníkům za štědrý dar pro děti z bangladéšského slumu Čalantika. Díky tomu mohou chodit do školy, studovat, hrát si a měnit své sny ve skutečnost,“ dodává ředitel ADRA Radomír Špinka. Výtěžek pokryje veškeré vzdělávací materiály včetně školních brašen, boty pro děti, ale také zdravotní péči a lékařské ošetření.

Projekt Mr. & Miss MALFINI má dlouhodobý charakter a tímto nekončí. Firma jej bude v rámci své společenské odpovědnosti dále rozvíjet a průběžně vyhodnocovat.

 

MALFINI zahajuje robotizaci logistického centra s podporou společnosti Element Logic 

Ústí nad Labem, 19. prosince 2022

Projekt automatizace a robotizace skladového a logistického centra v Ostravě zahájila v těchto dnech společnost MALFINI, která je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a také významným producentem pracovních oděvů. Po podpisu smlouvy s dodavatelem, společností Element Logic Czech Republic, se tak do realizační fáze dostává nový skladový systém AutoStore.

„Investice ve výši téměř čtvrt miliardy korun nám pomůže lépe využít stávající skladové prostory, a především zefektivnit a zrychlit naše procesy, což se pozitivně odrazí na službách zákazníkům,“ vysvětluje důvody implementace předseda správní rady MALFINI Radek Veselý. Přestože se firmě daří plnit obchodní cíle, v rámci dlouhodobé podnikatelské strategie se musí už dnes připravit na plánovaný růst a stálé zlepšování služeb zákazníkům. Schválený harmonogram projektu udává jasné tempo. Cílem je převzetí díla k datu 30. června 2023, zahájení ostrého provozu 1. září 2023. 

AutoStore se specializuje na tzv. automatizované skladovací systémy, které jsou v současné době nejmodernějším trendem v oblasti logistiky. Po realizaci dojde k výraznému zvýšení celkové efektivity skladu a ke zvýšení rychlosti expedice zboží díky vysoké hustotě skladování a kompletní automatizaci celého procesu. Navíc je systém velice flexibilní - využívá modulární robotické řešení, které lze snadno dále rozšiřovat. V prostorách logistického centra v Ostravě bude vybudován systém o velikosti zhruba 2 900 m2, kde bude uskladněno téměř sto tisíc plastových boxů se zbožím. Obsluhu zajistí 65 robotů, kteří budou dle objednávek vybírat zboží po nejrychlejších dostupných trasách vypočítaných řídicím systémem. Instalace nové automatizované technologie koresponduje rovněž se strategickými cíli MALFINI v oblasti aktivního snižování uhlíkové stopy – je velmi efektivní i z hlediska spotřeby energie. Práci robotů v režimu 24/7 a jejich nabíjení zajistí fotovoltaická elektrárna umístěná na střeše a fasádě skladu.

AutoStore zabezpečí během provozu průběžnou optimalizaci skladu, často poptávané položky se automaticky umístí do horních zásobníků mřížky, čímž se zkrátí přístupová doba pro jejich vychystání. Ke skladové části AutoStore bude připojen automatizovaný systém dopravníků, který zajistí celou logistiku od automatizovaného složení vybrané krabice až po její uzavření, nalepení štítků a doručení objednávky k expedičním gravitačním skluzům. „Každému nově instalovanému projektu předchází detailní analýza aktuálního stavu všech logistických procesů, kterou jsme samozřejmě provedli také pro společnost MALFINI, abychom pro ně našli co nejefektivnější řešení. Společnost MALFINI tak bude s pomocí AutoStoru mimo jiné schopna výrazně zrychlit expedici zboží,“ vysvětluje CEO Element Logic Jindřich Kadeřávek. 

„Než ale přiveze robot první zboží k výdejnímu portu, čeká nás hodně práce,“ říká výkonný ředitel MALFINI Jan Chovanec. Firma musí vyskladnit a demontovat část regálového skladu, přesunout některá pracoviště a technologie, přeorganizovat interní procesy a řízení linky a především integrovat celý systém. „Věříme, že spolu s vybraným dodavatelem Element Logic, který má s implementací automatického systému ve skladech různých velikostí i odvětví bohaté zkušenosti, vše zdárně zvládneme,“ dodává Jan Chovanec.

Element Logic je norská společnost, která se za posledních 30 let stala přední technologickou a intralogistickou společností. Navrhuje, implementuje a dodává širokou škálu automatizovaných a statických skladových řešení pro společnosti/firmy různých velikostí z různých odvětví nejen v Evropě. Chytrá řešení zrychlují expediční proces. Robotická a softwarová řešení optimalizují intralogistické procesy a současně velmi efektivně snižují náklady, čímž pomáhají společnostem dosáhnout vyšší ziskovost. Optimalizace skladů je možná pro všechny velikosti ve všech odvětvích – od elektronických součástek, spotřební elektroniky, přes léčiva, po oděvy a sportovní vybavení. 

 

MALFINI vystupuje s pracovními oděvy Vertex doslova na vrchol

Nové pracovky testovali i mechanici F2

Ústí nad Labem, 6. 10. 2022

Novou kolekci profesionálních pracovních oděvů pod názvem Vertex, kterou aktuálně zařazuje společnost MALFINI do svého portfolia, úspěšně otestovali mechanici formule F2 stáje Charouz Racing System. Jak řekla Martina Weberová, marketingová ředitelka ústeckého výrobce reklamního textilu, který je také významným producentem pracovních oděvů, prověřili tak své novinky přímo v terénu. „Vybrali jsme si poměrně specifické prostředí, nicméně výjimečné výrobky si žádají také ojedinělý postup. A nám se spolupráce s automobilovými profesionály určitě vyplatila. Potvrdilo se, že Vertex kombinuje technologicky vyspělá vlákna, komfort a outdoorový vzhled,“ dodává Weberová.

Pod značkou RIMECK firma nabízí širokou škálu pracovních oděvů pro nejrůznější profese a právě Vertex, což lze přeložit jako top nebo vrchol, bude představovat jejich vyšší level. Vertex se stane strategicky nejdůležitější kolekcí ve smyslu dalšího rozvoje. Přestože tržby z prodeje pracovních oděvů představují pro firmu pouze zhruba deset procent z celkového obratu, jsou pro ni ekonomicky významným segmentem, na který se chce firma v následujících letech maximálně zaměřit. MALFINI zahajuje sezonu se zimní, voděodolnou a prodyšnou softshellovou bundou Vertex, kterou doplní kalhoty a mikina ze stretch fleecu. U pracovních kalhot přichází firma se zajímavou inovací v podobě džínové varianty. „Vedle funkčnosti a bezpečnosti jsme se intenzivně zaměřili na módní trendy. Hranice mezi pracovním a outdoorovým oděvem se začíná stírat,“ říká Martina Weberová. Všechny typy kalhot jsou kompatibilní s kvalitními chrániči kolen, čímž získávají vyšší třídu ochrany. Navíc jsou opatřeny povrchovou úpravou odpuzující nečistotu. Ta se pak na látku méně přichytává a nevpíjí se do ní. Kolekce Vertex je připravována ve čtyřech nejpoužívanějších barvách v pracovní segmentu, nechybí ani oblíbené kamuflážové barvy – modrá a šedá.

 

MALFINI má doma křišťálového lva za společenskou odpovědnost

Ústí nad Labem, 2. 6. 2022

Ocenění a úžasné druhé místo v kategorii Byznys Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost 2021 převzal pro firmu MALFINI z rukou zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu a Rady kvality ČR v Praze její výkonný ředitel Jan Chovanec.

„Národní ceny představují ideální možnost srovnání organizací mezi sebou a prostřednictvím mezinárodně uznávaného hodnocení pomáhají nejen zlepšovat firemní kulturu, ale také do řízení začlenit osvědčené přístupy týkající se kvality, společenské odpovědnosti a udržitelnosti,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Hodnocení firmám napoví, zda jsou na správné cestě, jak si stojí v českém konkurenčním prostředí či zda mají potenciál ke zlepšení a k dalšímu rozvoji.”

Oficiální vyhlášení doplnilo již získanou certifikaci Společensky odpovědná organizace III. stupně. „Díky patří celému kolektivu zaměstnanců, kteří vnímají společenskou odpovědnost jako DNA celé firmy,“ říká Jan Chovanec a jak dodává, je to pro MALFINI nejen významné ocenění, ale především obrovský závazek posunout se dál. Prestiž uznání dokládají i firmy, kterých je MALFINI součástí: 1. místo v kategorie Byznys (výroba a služby) ovládl Vodafone Czech Republic a.s., na 3. skončil Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. Národní ceny kvality se každoročně udělují ve více než 80 zemích světa podle mezinárodních schémat uznávání EFQM.

Do letošního, v pořadí již 21. ročníku Národní ceny ČR se přihlásilo celkem 58 organizací, uděleno bylo 20 cen, z toho sedm zlatých, šest stříbrných, čtyři bronzové a vyhlášeni byli tři absolutní vítězové.

 

MALFINI přichází s revoluční kolekcí oděvů z recyklovaného plastu

Ústí nad Labem, 9. 5. 2022

Doslova s revolučním projektem v reklamním textilu přichází aktuálně pro rok 2022 lídr středoevropského trhu, ústecká společnost MALFINI. Nová kolekce oděvů z recyklovaného plastu nese příznačný název re-Volution a nechybí jí ani mezinárodní certifikace GRS.

„Úspora primárních zdrojů, zvyšování podílu druhotných surovin, přechod na obnovitelné zdroje – s tím vším, a ještě s mnoha dalšími ekologickými aspekty jako složkami konceptu cirkulární ekonomiky, se i my v rámci udržitelnosti a společenské odpovědnosti setkáváme stále častěji,“ vysvětluje aktivity firmy její výkonný ředitel Jan Chovanec. A že už v MALFINI v oblasti udržitelnosti a snižování uhlíkové stopy něco dokázali, to konkrétně dokládá i hybridní fotovoltaický systém v ostravském skladě, elektro auta a auta na LPG ve vozovém parku, odpadové hospodářství a v neposlední řadě i výroba produktů z bio bavlny s certifikací GOTS či z bambusu nebo merina.

V nové kolekci nabízí MALFINI ze stoprocentního recyklovaného polyesteru svým zákazníkům aktuálně dámská a pánská trika a stejně tak v duo konceptu i microfleece mikiny, které v nejbližší době doplní i mikiny v kombinaci 80 procent bavlna a 20 procent recyklát.

Vlákna pro výrobu recyklovaného textilu jsou vyrobena recyklací spotřebních plastů jako jsou PET lahve, polyesterové oděvy a další odpady. Dle propočtů je na výrobu jednoho trička potřeba zhruba 12 PET lahví běžné velikosti. Jen pro ilustraci, ekologové odhadují, že v mořích končí ročně až osm milionů tun plastů, které mohou být cennou surovinou pro výrobu oděvů, jejichž předností je nejen snížení znečištění životního prostředí, ale také nižší uhlíková stopa vznikající při jejich výrobě.

 

Orel MALFINI se rozlétl na mezinárodní veletrhy

Ústí nad Labem, 24. 3. 2022

Mezinárodní prezentace znovu zahájil po dvou covidových letech koncem března tuzemský producent reklamního textilu, společnost MALFINI, hned ve třech zemích Evropy. V Itálii začala Promoroadshow 2022, při níž firmu čeká v průběhu osmi měsíců 14 zastávek ve 12 městech, v Německu se MALFINI účastní veletrhu reklamních předmětů Werbemittelmesse München a polská Varšava hostí i v této těžké době prestižní Rema Days.

„Dnes už firma MALFINI, která je v České republice dlouhodobě lídrem v oblasti reklamního textilu, distribuuje 70 procent své produkce do téměř 35 zemí Evropy. Mezi klíčové exportní destinace patří tradičně Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, svoji pozici si i přes koronavirové zákazy a opatření upevnily pobaltské státy, ke kterým v posledních dvou letech přibyly i severské země,“ říká k rozvoji obchodu marketingová ředitelka společnosti MALFINI Martina Weberová. V Helsinkách je také velmi oblíbený jeden z desítky showroomů, které firma v Evropě otevřela.

Nejen to je důvodem účasti MALFINI na věhlasných mezinárodních expozicích, umožňujících blíže představit společnost i její produkci novým zákazníkům a osobně se setkat s těmi stávajícími. A jak hlásí pracovníci firmy přímo z veletržních míst, po dvouleté pauze je zájem opravdu velký a překonává všechna očekávání. Vždyť co vám dá víc, než vidět konkrétní věc naživo, mít možnost si ji osahat, přivonět k ní, případně i ochutnat či vnímat sluchem a získat tak ucelený přehled o inovacích a trendech v sektoru reklamních předmětů. A právě novinky v podobě oděvů z recyklovaného plastu patří vedle další udržitelné produkce k největším tahákům na stáních MALFINI.

 

MALFINI propojuje skladové technologie s umělou inteligencí

Ostrava, 15. 3. 2022

Nové vertikální zakladače Vertiflex Twin v ostravském logistickém centru firmy MALFINI mají za sebou první měsíce provozu. Moderní téměř třináctimetrové skladové technologie švédského původu s inovativním řešením doplnily stávají zakladače typu Kardex na celkový počet 24 strojů.

Funkce Twin mají vylepšenou technologii a jak už název napovídá, umožňuje přesouvat dvě police manipulované zároveň mezi různými pozicemi a zajistit tak extrémní výkon bez kompromisů v ergonomii. „Pro nás to znamená nejen zkrácení vychystávacího času, ale také navýšení pozic ve vychystávací zóně o 1080 míst, takže dnes už pracujeme s celkovým počtem téměř 15 tisíc míst,“ říká technický ředitel MALFINI Michal Seltenreich. Laicky řečeno, Twin si dokáže předpřipravit další polici v řadě předem a vyměnit ji uživateli, který mezitím vychystává první. Tím se jednoznačně zrychluje pohyb zboží z vertikálních zakladačů do distribuce a zvyšuje efektivita práce.

Kombinace automatizovaných skladovacích a přepravních zařízení v ostravském logistickém centru průběžně doplňují další dílčí technologie s cílem vzájemné integrace procesů a inteligentního softwaru s umělou inteligencí.

Celý proces vyskladňování zboží je řízen přes WMS, neboli systém skladové evidence, a spojuje kombinaci různých logistických a informačních technologií přes PLC, což je malý průmyslový komputer používaný pro automatizaci procesů v reálném čase k řízení výrobních a vychystávacích linek. Řízení přepravek na dopravníkové lince zabezpečuje RFID technologie - bezkontaktní identifikátor k rozlišení zboží a k bezkontaktní komunikaci na krátkou vzdálenost. Zboží je vyskladňováno jak ze spádových regálů, tzv. Flow Racků, tak s využitím Kardex shuttle a nově i Vertiflex Twin systémů pomocí technologie Pick-To-Light.

Parametry logistického a distribučního centra: 

• 19 300 m2 rozloha
• 15 metrů světlé výšky
• 320 000 balíků skladem
• 25 milionů kusů textilu skladová kapacita
• až 250 000 kusů textilu expedováno denně
• 20,5 milionů kusů zboží expedováno ročně

 

Ostravský sklad MALFINI prezentoval svůj fotovoltaický systém Finům

Ostrava, 10. 2. 2022

Odborníci na provoz a instalaci obnovitelných zdrojů z Finska zavítali v těchto dnech do prostor logistického centra společnosti MALFINI v Ostravě-Kunčičkách. Právě zde je už druhým rokem v provozu ojedinělý komplex fotovoltaické elektrárny a kogeneračních jednotek, díky němuž je společnost MALFINI prezentována jako ukázkový příklad dobré praxe instalace obnovitelných zdrojů energie v ČR, a je zahrnuta do mezinárodní databáze nejlepších příkladů dobrých praxí v rámci platformy Interreg Europe Policy Learning Platform.

„Projekt RESINDUSTRY, do kterého jsme byli vybráni na základě úspěšné realizace fotovoltaiky a kogeneračních jednotek jako součásti firemní strategie CSR, nám potvrdil, že jdeme v udržitelnosti správnou cestou. V rámci návštěvy finských partnerů se tak můžeme nejen pochlubit skvělými výsledky, ale také získat cenné zkušenosti pro další rozvoj v dané oblasti,“ říká aktuálně vedoucí projektů v MALFINI Tomáš Holub.

Finští partneři se zajímali především o způsob akumulace obnovitelně získané energie. Jak v diskusi zdůraznili, jejich doménou jsou především bioplynové stanice a právě praxe MALFINI v provázanosti kogeneračních jednotek, solárních panelů a velkokapacitních baterií je zaujala natolik, že zvolili cestu do Ostravy. Tady ocenili rovněž odborné informace zástupců generálního projektanta, firmy YOUNG4ENERGY, která s MALFINI i nadále spolupracuje.

Mezinárodní projekt RESINDUSTRY, jehož vedoucím partnerem projektu je Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT, si klade za cíl navýšit kapacitu instalovaných obnovitelných zdrojů energie v průmyslu. Zmapování příkladů dobrých praxí v regionech partnerů projektu i mimo něj probíhalo v předcházejících dvou letech, kdy se podařilo získat přes 70 příkladů dobrých praxí. Právě společnost MALFINI je prezentována jako ukázkový příklad dobré praxe instalace OZE v regionu ČR a je zahrnuta do mezinárodní databáze nejlepších příkladů dobrých praxí v rámci platformy Interreg Europe Policy Learning Platform.

Sebraná data z příkladů dobrých praxí jsou základním podkladem pro regionální hodnocení poskytovaných podpor pro instalace OZE v průmyslu, která jsou součástí výstupů projektu RESINDUSTRY. Zpracovávané hodnocení je také základem pro stanovení měřených KPIs (Key Performance Indicators) projektu a vznik Akčního plánu v jednotlivých regionech. Projekt RESINDUSTRY, "Policies for Renewable Energy Sources in Industry" je podpořen z programu INTERREG EUROPE financovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

 

Firma MALFINI získala mezinárodní certifikát za společenskou odpovědnost

Ústí nad Labem, 9. 2. 2022

Prestižní mezinárodní certifikát vyjadřující úroveň plnění témat společenské odpovědnosti získal v těchto dnech ústecký producent reklamního textilu, společnosti MALFINI.

Ocenění obdržela firma v rámci Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost v roce 2021, a jak uvádí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které tuto významnou akci spoluorganizuje už víc jak 20 let, mezinárodní certifikát vydaný EFQM „Committed to Sustainability“ vyjadřuje úroveň plnění témat společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje dle kritérií Modelu excelence EFQM na základě získaného bodového hodnocení.

„Dosaženého uznání si naše společnost opravnu nesmírně váží a je pro nás povzbuzením v našem dalším úsilí a potvrzením, že jdeme správnou cestou,“ říká předseda správní rady MALFINI Radek Veselý. Jak jedním dechem dodává, všichni zaměstnanci si nicméně uvědomují, jak velký závazek do budoucna to pro firmu znamená. Proto už dnes pracují v MALFINI na projektech, kterými chtějí podpořit udržitelný rozvoj například svým zaměřením na cirkulární ekonomiku.

Součástí Národních cen ČR za rok 2021, které vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality ČR, jsou ceny za kvalitu a společenskou odpovědnost, nechybí ani rodinné podnikání. Ocenění získávají organizace z podnikatelského i veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby zákazníků, klientů a zaměstnanců. Roli hraje také produktivita i efektivita práce či výsledky, společenská odpovědnost a rovněž to, jak se soutěžícím daří vytvářet inovativní prostředí. Slavnostní vyhlášení museli organizátoři s ohledem na přetrvávající nepříznivý vývoji epidemiologické situace zatím odložit.

 

 

 

Také pro firmu MALFINI začíná čínský Nový rok

Ústí nad Labem, 21. 1. 2022

Letošní čínský Nový rok s vládou Tygra je s kombinací olympiády a covidu dalším oříškem pro logistiku z asijských destinací. Jeho oslavy letos začínají 1. února, připadají vždy na první den prvního lunárního měsíce čínského kalendáře, a končí jeho 15. dnem.

„Čínský Nový rok je nejdůležitější svátek v Číně a také důležitá oslava v celé jihovýchodní Asii, nicméně znamená také významnou etapu pro zahraniční společnosti, které mají v daném teritoriu svou výrobu,“ říká nákupní ředitel MALFINI Aleksandar Alačkov, který má produkci firmy v zahraničí ve své gesci. Pro místní představují oslavy vrchol roku, pro nás Evropany pak enormní pracovní tlak soustředěný do krátkého časového prostoru. Letos je navíc vše umocněno trvající covidovou pandemií a především olympiádou, která proběhne v termínu od 4. do 20. února.

Právě tyto zmíněné aspekty už dnes zvyšují náročnost na logistickou činnost. Čínští partneři musí již týden před samotným zahájením oslav vyexpedovat veškeré vyrobené zboží tak, aby mohli strávit nejvýznamnější tradiční oslavy v rodinném kruhu, bez starostí a bez myšlenek, že něco ve fabrice zůstalo a neodeslalo se. Logistický maraton mnohdy spojený s téměř mistrnou improvizací ale ztěžuje stále se zvyšující nedostatek kontejnerů, které se nestačí tak rychle vracet obrátkou z amerických předvánočních dodávek.

„Výroba i doprava našeho sortimentu zatím probíhá bez komplikací, přestože řada čínských továren avizovala její ukončení už v polovině ledna. Zaznamenali jsme však určité zpomalení dodavatelského řetězce směrem k producentům,“ dodává k aktuální situaci v asijských zemích Aleksandar Alačkov. Na území Číny má nyní firma pouze své místní zaměstnance, pravidla v rámci covidu zde cesty pracovníků z Česka stále neumožňují.

 

 

MALFINI katalog 2022 může směle konkurovat módním magazínům

Ústí nad Labem, 18. 1. 2022

Katalog 2022 předního producenta reklamního textilu MALFINI pokračuje v pokrokovém a zcela inovativním přístupu k prezentaci sortimentu firmy. Už první pohled na titulní stranu evokuje dojem prestižního módního magazínu, což podtrhuje i jeho vydání v 11 jazykových mutacích. „Pro nového klienta je katalog často prvotním setkáním s naší širokou nabídkou zboží, a jak víme, počáteční dojem je vždy důležitý,“ vysvětluje význam katalogu marketingová ředitelka firmy Martina Weberová.

Letošní katalog si stejně jako v předchozích třech letech drží svůj atypický formát. Rozměrem výtisku 230 x 297 centimetrů se odlišuje od konkurenčních tiskovin, které mají převážně velikosti A4. Nechybí ani oblíbený přehledný hmatník usnadňující orientaci mezi jednotlivými kategoriemi. Pro zákazníky je ale důležitý především obsah a prezentace zboží v podobě produktových a image fotografií, které navodí tu správnou atmosféru a účel využití daného oděvu. Netradiční formát katalogu poskytuje lepší využití prostoru tak, aby byl opticky vzdušnější a fotografie i doprovodný text byly propojeny s ohledem na komfort uživatele. Součástí textů je i edukativní složka, která se prolíná celým materiálem. Stávající Organic oděvy letos doplňuje nová kolekce re-VOLUTION z recyklovaného polyesteru, přičemž oběma ekologickým tématům nechybí obsáhlé vzdělávací texty. Přidanou hodnotu pro rozsáhlou klientelu zákazníků tvoří ve větším počtu obsahově identický mini katalog formátu A5. Náklady na oba rozměry katalogu přesahují ročně pět milionů korun.

Tvorba prestižního katalogu MALFINI je ve vlastní režii firmy. Tiskařské barvy v katalogu ještě ani nezaschnou a produktoví odborníci i grafici už přemýšlí nad novým pojetím. „Vedle přípravy konceptu musíme najít modely i nasmlouvat vhodné lokality pro focení,“ upřesňuje senior product manager Markéta Špuláková. A v obou případech se jedná minimálně o evropský rozsah. V katalogu 2022 je kupříkladu model z Francie i Brazilec. Zatímco v minulosti vznikaly fotky třeba v Itálii, do lokace zasáhl v posledních dvou letech covid. Tentokrát ale pozitivně, protože nové image fotky zachycují překrásnou českou krajinu, kterou ocenili i zahraniční partneři. Jak Markéta Špuláková doplňuje, pro autenticitu každé značky se volí jiné umístění. Zatímco prestižní značce Malfini Premium sluší luxusní prostředí, pracovní oděvy Rimeck osloví zákazníky v industriální atmosféře. Vše doplňuje profesionální styling s důrazem na módní trendy.

Na závěr nemůže chybět otázka, kterou si v MALFINI pokládají každoročně už několik let: Má papírový katalog v době digitálních technologií budoucnost? Letošních celkových 65 tisíc kusů MALFINI katalogu 2022, který početně kopíruje předchozí roky, odpovídá jednoznačně: má. A to i se zřetelem na pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků, kteří jej dále využívají také pro své klienty. Samozřejmostí je on-line verze katalogu na e-shopu jak pro počítače, tak pro mobilní telefony a nechybí ani varianta v pdf ke stažení.

 

Firmě MALFINI pomáhá v podnikání znalost on-line prostředí

Ústí nad Labem, 11. 1. 2022

Přes pomalejší rozjezd v počátku roku 2021, kdy se všichni opět potýkali s další vlnou covidu, se v průběhu následujícího období podařilo našemu největšímu prodejci reklamního textilu, firmě MALFINI, překročit plánované ukazatele a dosáhnout tržeb mírně přesahujících 1,8 mld. Kč. Také hospodářský výsledek je v černých číslech a došlo k jeho překročení proti původnímu plánu.

„V letošním roce se byznys MALFINI vrátil na dříve nastartovanou trajektorii růstu. Prim v prodeji drží reklamní oděvy, a to z 86 procent, zbylých 14 procent jde na vrub pracovním oděvům. Pokud se podíváme na jednotlivé segmenty reklamního textilu, i letos vedla trička se 44 procenty, zhruba shodný podíl mezi 14-10procenty mají polokošile, fleece produkty, mikiny, bundy a vesty. Tato čísla se jen s mírnými výkyvy drží dlouhodobě, neovlivnila je nijak výrazně ani dvouletá covidová situace,“ říká předseda správní rady Radek Veselý.

Co ale ovlivnila, bylo chování zákazníků. Řada z nich neměla doposud vlastní e-shop, v on-line prostředí se neorientovali a svou digitalizaci začali řešit až v průběhu covidové doby, která je k tomu donutila uzavřením kamenných prodejen, rušením kulturních a sportovních akcí apod. MALFINI se proto zaměřilo na pomoc v jejich vlastním podnikání. Usnadňuje jim působení v on-line prostředí a prodej ke koncovému zákazníkovi. Z vlastního průzkumu vyplývá, že až 43 procent firemních zákazníků kromě základní personalizace očekává služby nebo produkty šité přesně pro ně.

Celosvětově diskutované potíže se zámořskou dopravou v roce 2021 se v čase a množství dodávek společnosti MALFINI nedotkly, jiná už je záležitost finanční. Během roku bylo dovezeno 480 kontejnerů, v nichž bylo celkem 20,5 milionů kusů zboží. Zpoždění dodávek v řádech desítek dnů je běžnou záležitostí (zákazníci jsou však zvyklí na rychlé dodávky, takže tady je nutná komunikace), otázkou jsou ceny dopravy. Ty zatím pomalu stagnují, nicméně nárůst na 400 procent oproti minulosti zůstal.

Už v září společnost avizovala zásoby 20 milionů kusů textilní produkce a pracovních oděvů ve svém logistickém centru v Ostravě, přičemž zde stále disponuje volnou kapacitou pěti milionů kusů. Takto vysoká nabídka zákazníkům je možná jak s ohledem na rozšíření skladových kapacit, tak především díky vlastním predikcím, ale i hledání nových výrobních kapacit nejen na asijském kontinentu, ale také v Africe a v Evropě.

V souvislosti s epidemií covidu musela firma za rok 2021 vynaložit téměř tři miliony korun za respirátory. Další potřeby včetně počítačového vybavení pro práci z domova byly pořízeny od roku 2020 zhruba v částce 800 tis. Kč. Náklady na testování dosáhly 326 tis. Kč. Díky hygienickým a bezpečnostním opatřením se podařilo všechna pracoviště firmy udržet v chodu a bez komunitního přenosu. Firma eviduje za rok 2021 zhruba 31 procent pracovní doby v režimu home office u THP (kterých je 58 procent z celkového počtu zaměstnanců), u skladových operátorů tento režim logicky není možný.

V Ústí nad Labem, kde je administrativní centrum, má ukončeno očkování 72 procent zaměstnanců, v logistickém centru v Ostravě 60 procent. Obchodní zástupci v terénu jsou proočkováni z 80 procent.

V České republice pracuje ve firmě 307 lidí, v zahraničí pak dalších 50. V roce 2021 bylo otevřeno 33 nových pracovních pozic = 33 nových kolegů. Plány růstu zaměstnanců jsou i pro následující rok ve všech destinacích a kopírují tak plán tržeb na rok 2022, kde chce MALFINI překročit dvě mld. Kč. Mezi záměry nechybí ani zlepšování služeb zákazníkům a to nejen v on-line oblasti, plánovány jsou nové technologie v logistickém centru, které usnadní a nahradí lidskou práci.

V poslední řadě nelze pominout společenskou odpovědnost, především závazek dosáhnout neutrální uhlíkové stopy do roku 2030 v oblastech SCOPE 1 a 2, což jsou parametry představující přímé emise z podnikání a nepřímé emise z energie. Díky fotovoltaice v ostravské logistice zde má MALFINI 82 procent energie ze sluníčka, ročně uspoří víc jak 160 tun CO2.V rámci snižování uhlíkové stopy zahájil projekt přechodu vozového parku na CNG, dvě vozidla už jsou v provozu, dalších 13 je na cestě od dodavatele. Při nasazení 15 CNG vozidel do vozového parku dojde letos v celém vozovém parku k úspoře 10 procent emisí CO2 a 16 procent provozních nákladů. Striktním nakládání s odpady, jejich tříděním a recyklací, tvoří recyklovaný odpad celých 90 procent.

Firma se bude víc věnovat cirkulární ekonomice, pro novou sezonu je připravena kolekce oděvů z recyklovaného plastu, která doplní stávající produkty z organické bavlny. A právě v tomto duchu chce firma dál postupovat a už nyní zjišťuje reálné možnosti. Zatím ale nechce být konkrétní. Druhým směrem, kam se chce firma ubírat, bude větší důraz na zaměstnance právě z pohledu společenské odpovědnosti. I tady však zatím bez konkrétních informací.

 

MALFINI daruje peníze ústecké onkologii už podesáté

Ústí nad Labem, 16. 12. 2021

Charitativní šek v hodnotě sedmdesát tisíc korun předá ředitelka marketingu společnosti MALFINI Martina Weberová do rukou zástupce onkologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Stejně jako v předcházejících devíti letech proběhne jubilejní akt předání u příležitosti Vánočního koncertu hudební skupiny The Boom v krajském městě, konkrétně v sobotu 18. prosince.

„Jsme rádi, že se stejně jako z tradičního a oblíbeného koncertu stala i z naší vzájemné spolupráce s onkologií tradice, a že tím pomůžeme pacientům alespoň trochu zpříjemnit pobyt v nemocničním zařízení, kde musí trávit čas bez svých nejbližších, dětí, rodin a kamarádů,“ říká Martina Weberová. Jak dodává primářka onkologického oddělení Martina Chodacká, pro pacienty připravují projekt na vytvoření relaxační zóny spojením vnitřní a venkovní části, kde by byla venkovní odpočinková část s bezbariérovým přístupem, nové chodníky, zrekultivovaná zeleň, altán a pergola s posezením. „Je to běh na delší trať, ale věříme, že se nám naše plány podaří zrealizovat i díky dlouhodobé pomoci a podpoře MALFINI a Boomáků,“ přidává pro úplnost k využití finanční částky.

Spolu s letošním obnosem představuje celková výše podpory ústecké onkologie společností MALFINI částku téměř 1,2 milionu korun.

 

MALFINI plní sklady, reklamní textil i pracovní oděvy má v dostatečném množství

Ústí nad Labem, 13. 10. 2021

Celosvětově diskutované potíže se zámořskou dopravou se v čase a množství dodávek netýkají společnosti MALFINI, středoevropského lídra v oblasti reklamního textilu a předního producenta pracovních oděvů. Aktuálně tuto informaci potvrzuje Procurement Director firmy Aleksandar Alačkov.

„V průběhu září jsme proclili 90 dovezených kontejnerů, což je rekordní měsíční počet ve víc jak dvacetileté historii naší společnosti,“ dokládá Alačkov v číslech. Jak vysvětluje, celosvětová situace v dopravě je mírně řečeno složitá. Právě nyní se začínají naplno projevovat lockdowny asijských firem kvůli covidu, stejně jako stopka v lodní i železniční dopravě ze stejného důvodu. „Evropské přístavy se plní a zpoždění v řádech desítek dnů je běžnou záležitostí, už s ním počítáme, otázkou jsou ceny. Ty zatím pomalu stagnují, nicméně nárůst na 400 procent oproti minulosti zůstal,“ dodal nákupní ředitel MALFINI. Vzhledem k nově spuštěné lince německých drah z Číny do Budapešti prověřuje firma možnost opakovat dodávky zboží po železnici s ohledem na snižování uhlíkové stopy.

Už v září společnost MALFINI avizovala 20 milionů kusů textilní produkce a pracovních oděvů ve svém logistickém centru v Ostravě, přičemž zde stále disponuje volnou kapacitou pěti milionů kusů. Takto vysoká nabídka zákazníkům je možná jak s ohledem na rozšíření skladových kapacit, tak především díky vlastním predikcím, ale i hledání nových výrobních kapacit nejen na asijském kontinentu, ale také v Africe a v Evropě.

 

Orel získal ocenění motýlích křídel

Ústí nad Labem, 12. 10. 2021

Ocenění Partner roku 2020 získala u příležitosti oslav 20. výročí založení EB Centra v Brně ústecká firma MALFINI od společnosti DEBRA za skvělou spolupráci nejen v projektu NADOTEK.

Právě nezisková organizace DEBRA, která se stará o lidi s nemocí motýlích křídel, je dlouhodobým partnerem evropského distributora reklamního textilu v rámci jeho společenské odpovědnosti. „Vše začalo mým osobním setkáním s marketingovou ředitelkou MALFINI Martinou Weberovou, které vyvrcholilo neuvěřitelnou vstřícností ke spolupráci,“ říká uznávaná módní návrhářka a královna české módy Liběna Rochová, dlouholetá podporovatelka DEBRY.

„Nesmírně si vážíme spolupráce s lékaři, partnery i osobnostmi a vždy se snažíme vyzdvihnout jejich přístup i aktivity našich pacientů a dávat je za vzor ostatním. Proto už víc jak deset let předáváme Ceny motýlích křídel. Jsme rádi, že cenu v kategorii Partner roku 2020 můžeme předat do rukou zástupců společnosti MALFINI, která svojí každoroční podporou tisíců triček pomáhá v projektu NADOTEK našim motýlkům,“ uvedla zakladatelka DEBRA ČR Magda Hrudková. „Za roky spolupráce nebylo pro MALFINI nic problémem a navíc nám firma pomohla dostat se do povědomí dalších lidí v oboru. V rámci semináře POPAI, organizace podporující marketing v místě prodeje, bylo naše tričko prezentováno jako skvělý příklad ve vývoji 3D reklamy,“ dodala.

Epidermolysis bullosa congenita (EB), tzv. nemoc motýlích křídel, je vzácné vrozené a dosud nevyléčitelné onemocnění. Nemocní neznají den bez bolesti. Lidé s EB mají velice citlivou a lehce zranitelnou kůži. I mírný tlak způsobuje tvorbu puchýřů a bolestivých, otevřených ran na kůži i sliznicích. EB Centrum FN Brno je specializované pracoviště, které pečuje o pacienty s nemocí motýlích křídel, přičemž DEBRA ČR, jako pacientská organizace, pomáhá život těmto lidem usnadnit. S EB Centrem úzce spolupracuje, poskytuje odborné poradenství a mimo jiné propojuje pacienty a jejich rodiny z celé ČR. Díky vysoce specializované lékařské péči i díky podpoře partnerů se daří život nemocných s EB výrazně zlepšovat.

 

Firma MALFINI loni opět snížila svoji uhlíkovou stopu

Ústí nad Labem, 23. 8. 2021

Také za rok 2020 prověřovala firma MALFINI, evropský lídr na trhu reklamního textilu, ve spolupráci s externí společností svoji uhlíkovou stopu. Přestože v daném období zařadila do propočtů víc faktorů, celkové číslo 968,9 tun CO2e je o dvě tuny menší než v roce předcházejícím.

„Je potěšující, že tento výsledek kopíruje náš společný závazek v rámci společenské odpovědnosti: dosáhnout do roku 2030 neutrální uhlíkovou stopu ve dvou zásadních kategoriích sledování, SCOPE 1 a 2, které představují nepřímé emise z nakupovaných energií a přímé emise vznikající bezprostředně v podniku,“ říká výkonný ředitel MALFINI Jan Chovanec. Právě možnost lepšího ovlivnění některých oblastí přiměla firmu k výše zmiňovaným změnám v propočtech, kde tedy zařadila i emise z provozu služebních vozidel. Zrovna paliva totiž tvoří téměř 43 procent uhlíkové stopy firmy, druhým nejvyšším procentním ukazatelem jsou s 25 procenty cesty zaměstnanců do práce.

Jak moc se podílí na uhlíkové stopě každý zaměstnanec MALFINI a jaká je celková stopa na obrat je znázorněno v tabulce.

 

Očkování proti covidu? V MALFINI vsadili na odpovědnost zaměstnanců a vyplatilo se.

Ústí nad Labem, 17. 8. 2021

Vysokou proočkovaností svých zaměstnanců se může aktuálně pochlubit přední výrobce a distributor reklamního textilu, společnost MALFINI, a.s. „V našem administrativním centru v Ústí nad Labem se aktuálně pohybujeme nad 70 procenty, v logistickém centru v Ostravě jsme na 55 procentech. A ještě jedno pozitivní číslo, naši obchodní zástupci, kteří se pohybují v terénu, jsou proočkovaní téměř z 80 procent,“ upřesňuje fakta personální ředitelka firmy Jana Kučerová.

Vrcholový management společnosti MALFINI už od samého zahájení očkování apeluje na všechny zaměstnance a jejich osobní odpovědnost. Firma se v tomto směru řídí nejen legislativou a morálním přístupem jednotlivých pracovníků, ale také vlastním etickým kodexem, a věří, že s postupem času se čísla očkovaných kolegů ještě navýší.

 

Firma MALFINI pomohla katedře informatiky s akreditací

Ústí nad Labem, 20. 7. 2021

Úzká spolupráce Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) s ústeckou společností MALFINI sklízí další ovoce. Aktuálně pomohla firma katedře informatiky k získání akreditace studijního programu aplikovaná informatika v prezenční i kombinované formě studia. Zatímco šířeji pojatý bakalářský studijní program se představuje v novém hávu, úžeji zaměřený navazující studijní program se představuje vůbec poprvé.

„O úspěch katedry se v tomto směru postaral především náš technický ředitel Michal Seltenreich, který zahajuje od nového semestru jako přednášející předmětu data v praxi,“ vysvětluje personální ředitelka MALFINI Jana Kučerová. Jak připomněla, pedagogickou zkušenost má i další zaměstnanec firmy, developer oddělení informačních technologií Lukáš Chrastina vedl na katedře informatiky předmět Microsoft SQL Server a na spolupráci se domluvili i pro nadcházející období. Spolu s tím umožní MALFINI studentům exkurze i praxe tak, aby už v průběhu studia poznávali realitu běžného chodu firmy. „Věřím, že se jim bude v našem kolektivu líbit stejně, jako v těchto posluchárnách,“ dodal při návštěvě nově otevřeného Centra přírodovědných a technických oborů v kampusu UJEPu ředitel oddělení informačních technologií MALFINI Jiří Dvořák, který měl možnost prohlédnout si spolu s firemními ajťáky také zázemí moderní budovy.

Prospěšnost propojení firmy s akademickou půdou si chválí i vedoucího katedry informatiky Jiří Škvor. „Považuji za nezbytné, aby se studenti během studia setkávali s reálnými požadavky a problémy, které vznikají a řeší se v každodenní praxi ve firmách. S MALFINI jsme v tomto smyslu učinili v minulosti skvělou zkušenost, když jsme do řešení společného smluvního výzkumu zapojili studenty. Také tato spolupráce nás utvrdila v tom, že to má být datové inženýrství, na které chceme zaměřit navazující neučitelské studium v oblasti informatiky, které v nabídce univerzity historicky chybělo,“ říká s pocitem hrdosti na dosažený úspěch. „Těšíme se, že uchazeči o naše studium využijí možnost podat příslušnou přihlášku ještě v aktuálně otevřeném kole přijímacího řízení,“ dodává. Jiří Škvor nezastírá ani své ambice získat pro katedru informatiky doktorandské studium.

Rámcovou smlouvu o spolupráci uzavřela firma MALFINI s univerzitou již v roce 2017, v posledních dvou letech ji však negativně ovlivnila pandemie koronaviru. „S ohledem na danou skutečnost, ale také se zřetelem k vývoji v oblasti naší společenské odpovědnosti, bychom počátkem nového akademického rokem vyvolali jednání k jejímu oživení,“ prozradila budoucí plány Jana Kučerová.

 

MALFINI jde na balení ekologicky ...a nejen na balení

Ústí nad Labem, 25. 6. 2021

Historicky nejvyšší zásoby své produkce, na 20 milionů kusů, eviduje aktuálně v ostravském logistickém centru společnost MALFINI, největší středoevropský výrobce a distributor reklamního textilu. Ani s tak rozsáhlým objemem ale firma nezapomíná na životní prostředí, a to nejen v obalovém hospodářství.

Na základě náročných jednání se zahraničními obchodními partnery se MALFINI už v minulých letech podařil realizovat projekt „jednotná bedna“. Pod tímto označením putuje ze zámoří do centrálního skladu v kontejnerech pouze jedna velikost kvalitních kartonových krabic, jejíž rozměr je přesně spočítán na objem kontejneru. Stejně tak byly při výstavbě skladu mírám bedny přizpůsobeny regálové zóny. Firma tak nejenže optimálně využívá přepravní místo, nevozí vzduch či výplň kartonů, ale také co nejvýhodněji pracuje se skladovým prostorem a má tak možnost nabízet svým zákazníkům nepřeberné množství textilu. „Z pohledu udržitelnosti je pro nás nesmírně důležitý nejen fakt, že zmíněný obal, který je velmi trvanlivý a kvalitní s ohledem na lodní přepravu, je vyrobený z recyklátu, ale navíc jej dále využíváme pro distribuci zboží směrem k zákazníkům,“ říká technický ředitel MALFINI Michal Seltenreich, který má skladování a logistiku ve své gesci.

K ekologii se MALFINI postavilo čelem také při samotném balení textilu do ochranných sáčků. Většina produktů je dle svého charakteru balena ve větším počtu do polypropylenových či polyetylenových obalů, které jsou stoprocentně recyklovatelné. Roční úspora takto hromadně baleného textilu představuje ve firmě MALFINI neuvěřitelných 99 600 kg plastu! „Další úsporu téměř 61 kilogramů plastu jsme docílili přechodem na dřevěná ramínka na textil, která používáme ve svých devíti evropských showroomech a v rámci marketingové podpory zákazníkům,“ dodává marketingová ředitelka firmy Martina Weberová.

Mimo výše zmíněné obalové procesy používá MALFINI pro své zákazníky deseti druhovou velikostní řadu boxů, které lze při distribuci na paletách ukládat s maximální optimálností tak, aby nevznikala prázdná místa. Distribuční systém už při zpracovávání objednávky vybere to nejvhodnější balení pro zasílané zboží, takže do krabic není potřeba používat žádné zbytečné výplně. Také tyto kartony vyrábí dodavatel převážně z recyklovaných surovin, pouze u malé části z nich používá při výrobě kombinaci recyklátu a jedné pětiny celulózy.

Celá obalová strategie tak dělá ze společnosti MALFINI téměř bezodpadovou firmu, kdy 90 procent veškerého odpadu je recyklováno, pouze 10 procent pak spadá do tříděného komunálního odpadu. V rámci strategie společenské odpovědnosti je to další krok ke splnění vytčeného dlouhodobého cíle firmy: dosáhnout do roku 2030 neutrální uhlíkovou stopu v oblastech podnikání SCOPE 1 a 2, které představují nepřímé emise z nakupovaných energií a přímé emise vznikající bezprostředně v podniku.

 

MALFINI inovuje pracovní oděvy

Ústí nad Labem, 23. 6. 2021

Moderní směry se v posledních letech nevyhýbají ani takovému sortimentu, jakým jsou pracovní oděvy. Přestože je u nich vždy na prvním místě bezpečnost v daném oboru, kde jsou používány, návrháři výrobních společností je stále vylepšují a doplňují módními prvky. S ohledem na sportovně laděné střihy a siluety s moderní barevností není výjimkou ani jejich přibližování k volnočasovému a sportovnímu stylu.

Na estetickou stránku se při aktuálním redesignu pracovních oděvů zaměřil i výrobce reklamního textilu, společnost MAFLINI, jejíž roční tržby tvoří téměř z 15 procent segment pracovních oděvů. Výsledkem práce oděvních technologů firmy je dovedné spojení bezpečnostní a účelové funkce se stále rostoucími nároky módních trendů. „Na vývojové tendence v pracovních oděvech jsme se zaměřili spolu s využitím nových technologií a grafických programů,“ říká Senior Product Manager firmy Markéta Špuláková. Speciální počítačový systém OptiTex určený k návrhu oděvů začala firma vedle reklamního textilu nově využívat právě pro modernizaci svých „pracovek“. Software, kterému zaměstnanci důvěrně přezdívají avatar, umožňuje právě s ohledem na virtuální postavu vytvářet nejen budoucí vzor oblečení, ale také navrhování, konstrukci i modelování střihů včetně vytvoření elektronických podkladů pro výrobu.

Redesignovaný střih pracovních kolekcí oděvů Woody a Ranger od firmy MALFINI je mírně zúžený, ale především prodloužený a anatomicky tvarovaný tak, aby svému nositeli padl a vyhovoval při každém pohybu. Každý kus si zachovává osvědčené technické detaily i výrobu ze špičkových materiálů. Svým uživatelům nabízí množství praktických multifunkčních kapes, zesílené partie a především tolik důležité reflexní prvky.

Pracovní oděvy se stále více stávají i nositeli značky, firemního loga či dalšího sdělení v rámci konkrétní profese. Pro odlišení od konkurence tak společnost MALFINI v řadě případů vychází vstříc klientům, kteří využívají i zakázkové nabídky umožňující splnit jejich individuální požadavky. Pro nadcházející rok připravuje společnost prémiovou řadu s nadčasovým designem a v mnoha barevných provedeních s možností vzájemné kombinace.

Zákazníci se mají určitě na co těšit i s ohledem na práci oděvních technologů v asijských výrobnách. Jak potvrzuje vedoucí technologů a designérů firmy MALFINI Alexandra Dragounová, právě díky vlastním zaměstnancům přímo v místě výroby je možno snížit komunikační šumy a urychlit proces vývoje nových produktů. „Také v této činnosti jsme se museli v důsledku koronaviru přizpůsobit světovým lockdownům a řešit procesy on-line či přeposílání nového produktu leteckou dopravou,“ dodává Alexandra Dragounová. A mnohdy je nutno cesty opakovat, pracovní oděvy jsou logicky kvůli své sofistikovanosti a řadě přídavných prvků náročnější na vývoj i zpracování. Každá novinka tak musí projít několikanásobnou kontrolou. Díky iniciativě firmy MALFINI tak mohou zákazníci už dnes vybírat z redesignové kolekce pracovních oděvů, která je čerstvě naskladněna v centrálním skladě v Ostravě.